S najväčšou pravdepodobnosťou. Pokiaľ nie sú pšenica, jačmeň, raž alebo slad uvedené v zozname zložiek alebo vo vyhlásení „Obsahuje“(alebo oboje) produktu s prírodnou arómou, prírodná aróma s najväčšou pravdepodobnosťou neobsahuje lepok.
Je v koreninách lepok?
Jednotlivé bylinky a koreniny zvyčajne neobsahujú lepok, hoci je možné pridať nelepkové činidlo proti spekaniu (napr. kremičitan vápenatý, oxid kremičitý alebo sodno-hlinitý oxid kremičitý). V zriedkavých prípadoch môže byť korenie falšované pšeničnou múkou alebo pšeničným škrobom, aby sa znížili náklady.
Obsahujú prírodné arómy pšenicu?
Môžu prírodné arómy obsahovať lepok? Áno. Podľa hovorcu FDA prírodná aróma môže pochádzať z obilnín obsahujúcich lepok (pšenica, jačmeň a raž). VŠAK, ak je to zrno pšenica, uvidíte to na štítku.
Akým zložkám sa mám vyhnúť pri celiakii?
Najlepšie potraviny, ktorým sa treba vyhnúť pri liečbe celiakie
- Pšenica vrátane špaldy, farro, grahamu, khorasanovej pšenice, krupice, tvrdej a pšeničných plodov.
- Rye.
- Jačmeň.
- Triticale.
- Slad vrátane sladového mlieka, sladového extraktu a sladového octu.
- Pivovarské kvasnice.
- Pšeničný škrob.
Je vanilková príchuť bezlepková?
Bezlepkový vanilkový extrakt sa vyrába z organicky pestovaných vanilkových bôbov od našich farmárov z Indonézie. Na výrobu nášho alkoholu sa používa čistý trstinový cukor, nie pšenica, sója,alebo kukurica. Vlastne všetky naše vanilkové extrakty sú bezlepkové.