Majú makaróny lepok?

Majú makaróny lepok?
Majú makaróny lepok?
Anonim

Všetky pšeničné cestoviny obsahujú lepok vrátane špagiet, fettuccinu, makarónov, lasagní a raviol.

Majú cestoviny vysoký obsah lepku?

Pšeničné výrobky, ako je chlieb, pečivo, krekry, cereálie a cestoviny, bežne obsahujú lepok. Je tiež súčasťou produktov na báze jačmeňa, vrátane sladu, potravinárskeho farbiva, sladového octu a piva. Tieto obilniny obsahujúce lepok sa však môžu vyskytovať aj v iných, menej zrejmých potravinách, ako sú: polievky.

Aké sú najhoršie potraviny pre lepok?

Ak máte neznášanlivosť lepku, vyhnite sa nasledovnému:

  • biely chlieb.
  • celozrnný chlieb.
  • zemiakový chlieb.
  • ražný chlieb.
  • kysnutý chlieb.
  • pšeničné krekry.
  • celozrnné zábaly.
  • múčne tortilly.

Obsahujú rezance lepok?

Rezance: ramen, udon, soba (vyrobené len s percentom pohánkovej múky) chow mein a vaječné rezance. (Poznámka: ryžové rezance a mungo fazuľové rezance sú bezlepkové)

Aký druh alkoholu je bezlepkový?

Áno, čistý destilovaný likér , aj keď je vyrobený z pšenice, jačmeňa alebo raže, sa považuje za bezlepkový. Väčšina likérov je bezpečná pre ľudí s celiakiou kvôli procesu destilácie.

Bezlepkové likéry (po destilácii) zahŕňajú:

  • Bourbon.
  • Whisky/Whisky.
  • Tequila.
  • Gin.
  • Vodka.
  • Rum.
  • Cognac.
  • Brandy.

Odporúča: